Kalisz: Rózgi za autobusy i siatkówkę

Kalisz: Rózgi za autobusy i siatkówkę

05/01/2011 |

Rózgi dla instytucji lub osób, które nie najlepiej wykonują swoją pracę i dopuszczają się wielu niedociągnięć w sprawowaniu swoich obowiązków wręczali dzisiaj kaliscy Młodzi Demokraci. Wyróżnienia zostały przyznane za sytuację w Kaliskich Liniach Autobusowych i za upadek kaliskiej siatkówki żeńskiej.

Pierwsza rózga została przyznana zarządowi Kaliskich Linii Autobusowych. Powodów tej nominacji było, jak przyznają Młodzi Demokraci, przynajmniej kilka.

– Wszyscy pamiętamy jak pewna kaliszanka uprawniona do darmowych przejazdów otrzymała mandat za… brak biletu – przypomina Juliusz Kowalczyk, przewodniczący kaliskiego koła Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. – Informowały o tym nawet media krajowe, przez co nasze miasto najadło się wstydu. Kolejną sprawą są drastyczne podwyżki biletów podmiejskich. Gdyby w parze z nimi szła wymiana taboru na nowoczesne i klimatyzowane autobusy, można byłoby szukać jakiegoś usprawiedliwienia dla tej decyzji. Niestety pojawiło się tylko 5 nowych pojazdów, co w porównaniu z osiągnięciami chociażby MZK Ostrów Wielkopolski wygląda dość ubogo. Powodem przyznania rózgi była też jest likwidacja sporej części kursów linii 5B, którą dojeżdżają osoby z powiatu pracujące lub uczące się w Kaliszu. Do tego brak linii nocnej.

Druga rózga powinna zostać wręczona za upadek kaliskiej drużyny żeńskiej siatkówki. Powinna, bo zdaniem Młodych Demokratów, z tą dyscypliną sportu jest już tak źle, że nie ma komu wręczyć rózgi.

– Jeszcze kilka lat temu zespół kaliskich siatkarek wygrywał ze wszystkimi w Polsce, a i na turniejach rangi europejskiej radził sobie znakomicie – wspomina sekretarz SMD Kalisz i były członek Klubu Kibica zespołu kaliskich siatkarek, Rafał Janiak. – Dla miasta była to znakomita promocja. Dla mieszkańców – kibiców – często powód do dumy. Do tego rozrywka, ogromne emocje i silna identyfikacja z drużyną przekładająca się na identyfikację z miastem. W tym roku jesteśmy w sytuacji, gdzie żeńskiej siatkówki w Kaliszu praktycznie już nie ma. Upadek ten jest tak wielki, że nie mamy komu wręczyć tej rózgi.

Młodzi Demokraci przyznają, że wręczania tych nietypowych wyróżnień nie sprawia im przyjemności, bo oznacza niedociągnięcia, które należy wyeliminować. Mają jednak nadzieję, że nadchodzący rok będzie na tyle dobry, że rózgi nie dostanie nikt.